Keď za vami príde kamarátka, že chce tortu pre syna, nie je na tom nič zvláštne. Keď Vám ale do ruky dá obrázok, na ktorom je potvora skôr z hororu ako z hry…….zamyslíte sa. Ale čo už by človek nespravil pre kamarátku a najmä pre radosť je ratolesti:-). A tak ak by aj vás niekedy postretlo niečo podobné,  pomôže  Vám určite aj nasledujúci fotopostup.
Cake of Diablo from game Diablo III

 

Na výrobu postavičky budeme potrebovať:

Modelovaciu hmotu (Smartlex)

Gelové farby (podľa farby postavičky, ktorú chceme vyrobiť)

Jedlé lepidlo (pipingel)

Špajdle

Kliešte

Polystyrénovú podložku

DSC_1416

 

Nakoľko postavička bude v stojacej polohe, kvôli stabilite som sa rozhodla vystužiť všetky jej časti špajdľami, respektíve namodelovať ich na ne.

Ako prvé som si pripravila nohy. Z modelovacej hmoty si ručne pripravíme šúľok, ktorý potom prepichneme po celej dĺžke špajdľou, tak aby prečnievala v dostatočnej dĺžke z obidvoch strán. Musíme pritom myslieť na to, že nohy budú hlavnými piliermi postavičky a budú zapichnuté do torty. Takto pripravené si ich zapichneme do polystyrénovej podložky a vytvarujeme.

 

DSC_1418-001

DSC_1421

DSC_1425

Rovnako postupujem aj pri rukách.

DSC_1436

 

 

Nasleduje trup, ktorý si z hmoty vytvarujeme do približného tvaru, opäť napichneme na špajdľu tak aby podobne ako pri nohách prečnievala z obidvoch strán a prenesieme na polystyrénovú podložku, kde ho ďalej domodelujeme a doplníme o drobné detaily.

 

DSC_1432

 

DSC_1434

 

 

Hlava. Opäť si pripravíme približný tvar a potom hlavu napichneme na špajdľu, na ktorú sme predtým umiestnili trup. Pokiaľ je špajdľa veľmi dlhá skrátime ju. Hlavu potom dotvarujeme.

DSC_1441

 

DSC_1444

 

Ako posledný si podľa predchádzajúceho postupu pripravíme aj chvost.

DSC_1438

Všetky časti postavičky necháme cez noc vytvrdnúť.

Keď sú jednotlivé časti dostatočne pevné na to aby sme mohli s nimi ďalej pracovať, pospájame jednotlivé diely postavičky. K nohám pridáme trup, pričom časť špajdle z trupu, ktorá nám poslúžila na zapichnutie do pol. podložky odstránime klieštikmi. Špajdle, ktoré nám ostali trčať z nôh potrieme jedlým lepidlom a následne na ne napichneme trup.

Ruky a prípadne iné časti postavičky potom rovnakým spôsobom pripevníme k trupu.

Opäť necháme cez noc vytvrdnúť a uschnúť časti, kde sme použili jedlé lepidlo.

Postavičku potom zapichneme do torty.

Cake of Diablo

Diablo cake, how to make Diablo cake

 

 
Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.
Translate »